Različak - Ishranom do zdravlja
децембар 18, 2014, 03:46:36 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Registracija je ponovo odobrena!

Medjutim aktivacija naloga je obavezna, tako da nalog nece biti aktivan odmah. Smiley

Početna   Pomoć Pretraga Kalendar Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Mleko biljnog porekla  (Pročitano 4027 puta)
Nori
The Boss
Sveznajuća ?argarepa
*

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« poslato: јун 21, 2006, 07:26:52 »

Jedno pitanje u vezi sojniog,prosenog,pirincanog mleka..Posto mnooogo volim mleko I mlecne proizvode,trudim se da nadjem neku vrstu zamene,pa zato volim da jedem tofu,pijem proseno mleko sto je po meni najbolje od svih mleka biljnog porekla.A drugarica koja je pila jogurt,kaze da je jogurt od prosa isto fenomenalna stvar..ja jos nisam bila u prilici da probam.

Sta je razlika izmedju sojinog mleka koja se prodaje u flasi (cena je oko 130-150din po litru) I onog sto je u formi praha (koja je jeftinija varijanta,tacnu cenu neznam zaista) I sami treba da je pravimo sa vodom?
Da li se isplati uzeti skuolju varijantu u boci? Kakva su vasa iskustva?

cvecka
Sačuvana

"Jedino sto znam jeste da nista neznam" Sokrat :-)
sanjalica
Stdljiv kao gra?kić
*

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: јул 08, 2006, 01:49:05 »

ja pijem redovno sojino mleko - nisam probala ono koje se prodaje na litre, vec iskljucivo kupujem ono u prahu - Makedonci ga proizvode , pise na njemu GMO free tj. da nije od genetski modifikovane soje.

Ne znam, mogla bi Atra da nam kaze par reci - koliko su zdrava ta mleka.

Takodje, u Beogradu ima jedan makrobioticki restoran na Zvezdari, zove se "Priroda", i tamo sam ja probala jogurt od prosa- fenomenalnog je ukusa !!!
I tamo moze jogurt da se naruci pa da ga imas za kucnu upotrebu.

Eto, to su moja iskustva.

E , sad, sta je zdravo i zdravije - to prepustam Atri da nam odgovori Smiley

i mene  zanima, jer koristim u svojoj ishrani dosta soje , (tofu bas puno jedem), sojino mleko pijem vecinom dana u godini.

pozdravcic !
Sačuvana
atra
!!!Psiho rotkvica!!!
Sendvič sa nesanicom

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #2 poslato: јул 09, 2006, 02:40:23 »

Smiley
zdravo?
pa definitivno ono sto se spremi kod kuce, ali nemaju svi ljudi ni vremena ni umeca, pa je onda bolje kupiti gotovo a ne ono sto je u prahu
jer tu moraju da se dodaju konzervansi, pa razni emulgatori pa onda sredstva za "ocuvanje i poboljsanje ukusa" - citaj: bespotrebni otrovi i sl.

mleko u prahu nije problem ako se koristi u "hitnim" slucajevima, recimo kad je potrebno da sve je zatvoreno ili ga bas trenutno nema u prodavnicama
ali uvek je bolje ono sa sto kracim rokom upotrebe
tu ste sigurni da je prirodno i da nije dodavano sve i svasta
Sačuvana

"Meni je Deda Mraz rođendanom donesao poklonove!!!"

What a life...
Nori
The Boss
Sveznajuća ?argarepa
*

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: јул 09, 2006, 02:53:59 »

Znaci da kupujem onu u boci? Ja nevolim sojinou prahu,nema mi nikakav ukus auuu
Sačuvana

"Jedino sto znam jeste da nista neznam" Sokrat :-)
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!