Različak - Ishranom do zdravlja
јул 31, 2014, 05:40:36 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Registracija je ponovo odobrena!

Medjutim aktivacija naloga je obavezna, tako da nalog nece biti aktivan odmah. Smiley

Početna   Pomoć Pretraga Kalendar Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Krvna slika  (Pročitano 6788 puta)
Pajke
Slonce
Marljiv kao med... pčela

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #15 poslato: мај 18, 2006, 06:40:31 »

komp Unapred izvinjenje za malo du?i post...

Evo da nastavim ono ?to sam počeo, tj. Kad sam već ne?to rekao da pojasnim.? Na osnovu istra?ivanja (a dosta toga se temlji na višegodišnjem istra?ivanju kancera koje je odradio Ronald Gdanski i objavio knjigu ?Karcinom ? uzrok, lek i zavera?)
Ovo sve ?to ću napisati nije moja umotvorina, samo je poku?aj konstatacije svega onoga ?to sam do sada saznao namerno zaobilazeći stavove konvencionalne medicine (po?to ona već radi na slučaju, ali bez uspeha, poku?ao sam naći neke druge odgovore).

Gdanski je zaključio da postoji više protivrečnih teorija o uzroku pojave karcinoma. Ja bih izdvojio dve:

1, Karcinom uzrokuju defektni geni, ?to promoviše konvencionalna medicina i
2, karcinom uzrokuju mikrobi, ?to konvencionalna medicina prećutkuje.

Evo sad ovako: Karcinom nastaje u normalnim ćelijama kao odgovor na zagađeno celularno okru?enje i pod uticajem mikrobnih enzima. Enzimi predstavljaju inicijatore ćelijskih de?avanja kod ?ivih bića. Mikrobnmi enzimi uzrokuju mutacije ćelija koje dovode do karcinoma. Inficirane ćelije ne moraju biti upaljene da bi postale kancerozne, jer neinflamatorne infekcije mogu izazvati mutaciju ćelijske membrane.

Citat
(?to se tiče onkogena ? to je teorija, po Gdanskom ?medicinska dogma? koja se na ?alost u medicinskim ud?benicima u definicijama ponavlja kao činjenica. Tako na primer u medicinskoj enciklopedije Kanadske zdravstvene asocijacije glasi:
?Onkogeni: su geni koji se nalaze u ćelijama i koji su uključeni u kontrolu normalne ćelijske proliferacije. Pokazalo se da su abnormalnosti ovih gena jedan od koraka odgovornih za nastajanje kancerozne ćelije. Od celokupnog humanog komplementa koji ima 50,000 gena, manje od 100 su verovatno onkogeni.?

Definicija ovde nije predstavljena kao teorija, ona je iskazana kao činjenica:? ?Pokazalo se da su abnormalnosti ovih gena jedan od koraka odgovornih za nastajanje kancerozne ćelije.?
Istina je: da niko nikada nije identifikovao ove genetske abnormalnosti, koje uzrokuju pojavu karcinoma i niko nikada nije dokazao da je to tako. Defektni geni se identifikuju uz pomoć hromozoma i vrste gre?ke u osnovnoj strukturi. Reći da su manje od 100 ?verovatno onkogeni? znači da oni ne znaju da je to sigurno tako. To nikada nije dokazano.
Da je neko otkrio bar jedan gen koji kontroliše replikaciju ćelija zar to ne bi bilo vredno objavljivanja? Znali bismo uzrok za pojavu karcinoma. Osoba koja bi ga otkrila postala bi slavna i dobila Nobelovu nagradu.
Ko je otkrio ovu abnormalnost i kada? O tome nisam nigde na?ao ništa. )
Da nastavim, poku?aću istu stvar da prika?em iz više uglova pa će ovaj post biti ?malo duži?.
 Normalne ćelije proizvode enzime da bi oksidisali nutriciente, a kancerogene ćelije proizvode enzime da bi fermentisali nutriciente. Normalne ćelije stvaraju energiju potrebnu organizmu a kancerogene ćelije čuvaju energiju za replikaciju ćelija i njihov rast. E sada za?to dolazi do nekontrolisane replikacije DNK: Svi oformljeni karcinomi koji formiraju tumore nastaju o?tećenjem tkiva. Normalan mehanizam reparacije pokreće ćelije da se razmno?avaju kako bi se povreda sanirala i tako počinje replikacija DNK. Da bi do?lo do zarastanja povrede organizam stvara merljivo jonsko polje koje nazivamo? ?struja povrede?. Ono je snaga i izvor energije koji izaziva replikaciju DNK, deobu ćelija i njihovu obnovu da bi se povreda sanirala.
U normalnim okolnostima kada je povreda sanirana, polje oko povrede se zatvara i replikacija prestaje. Karcinom nastaje kada novospojene ćelijske membrane mutiraju zbog mikrobnih enzima tokom deobe ćelija. Ove ćelije sa osobinama jednoćelijskih mikroba ne sjedinjuju se sa postojećom membranom. One ne mogu da saniraju povredu i struja povrede ne prestaje. Rezultat je nekontrolisana replikacija i mutacija ćelija. E sada za sve ovo potrebno je jo? nekoliko faktora koje ja sada ne bih opisivao, ima sve u knjizi Rona Gdanskog, između ostalog nedostatak kiseonika, uticaj toksina i amonijaka u organizmu itd, sve faktori koji će omogućiti mikrobnim enzimima da mutiraju humane ćelije.

Karcinom ne nastaje od jedne kancerozne ćelije, jer jedinstvena redukovana respiracija kanceroznih ćelija mo?e da se odvija samo u velikoj grupi ćelija. To jest potrebno je da veliki broj ćelija simultano mutira da bi porazila odbrambeni imuni sistem organizma. Kolonija fermentisanih ćelija mora biti formirana pre nego ?to se tumor razvije. (Količina akumulirane krvi na primer u ?upljem sudu ili kanalu organizma hrani gljivice i bakterije i obezbeđuje inicijalne toksine koji menjaju sredinu i metabolizam okolnih ćelija, pogoduju fermentaciji, dozvoljavajući začetak karcinoma.
Gljivice i bakterije rastu u zgru?anoj krvi i uspevaju da modifikuju okru?enje okolnih ćelija tako da gljivice i bakterije mogu da pre?ive u tim ćelijama. Poku?aj organizma da reparira tkiva inicira nov rast ćelija i započinje proces replikacije inficiranih ćelija. Gljivice proizvode toksine koji smanjuju nivo kiseonika u ćelijama i uništavaju humane enzime neophodne za metabolizam. Fermentacija ?ećera u krvi, unutar kanala i akumulacionih sudova ili vezivnog tkiva (gde inače nastaje 96% karcinoma), omogućava da masa micelija napadne masu ćelija istovremeno, ?to omogućava nastanak kanceroznog tumora. Fermentacija ?ećera u krvi i proteina proizvodi toksine koji kompromituju imuni sistem okolnih ćelija koje dozvoljavaju micelijama da napadnu ćelije.?
Oto Varburg (potra?ite na internetu koje on) je otkrio da kancerozne ćelije proizvode energiju fermentacijom glukoze i da bi 35% redukovana ćelijska respiracija normalnih embrionalnih ćelija rezultirala time da bi normalne ćelije pre?le sa oksidativnog metabolizma na fermentaciju.
Varburg je u eksperimentima mehanički smanjio respiraciju ćelija za 35%, dok mikrobi smanje ćelijsku respiraciju za 35% hemijskim putem.
Fermentacija krvnog ?ećera u limfnom sistemu, kanalima ili krvnim sudovima prvi je korak kanceroznog procesa, jer ona zagađuje neposrednu okolinu. Kada su ćelije lišene kiseonika one prelaze na anaerobni metabolizam, (bez ikakve potrebe za defektnim genima). Zbog toga imuni sistem ne prepoznaje kancerozne ćelije u ranom stadijumu, kao napadače. One i nisu napadači sa strane i ne razlikuju se od ostalih ćelija.
Uop?te je prihvaćeno da ne postoje primarni karcinomi srca, arterija ili vena. Za to postoje dva razloga. Do fermentacije ne mo?e doći u tekućoj krvi sa visokim nivoom kiseonika, a srčani mišići mogu brzo pretvoriti mlečnu kiselinu, nusprodukt ve?banja i fermentacije u energiju.?

U pro?losti su naučnici koji istra?uju karcinom odbacili mišljenje da mikrobi uzrokuju karcinom zbog toga ?to karcinomski mikrobi uzeti iz kanceroznih ćelija nisu mogli da iniciraju karcinom kod zdravih ?ivotinja. Naučnici nisu uzeliu obzir da ?struja povrede? nije bila uključena i da je nivo kiseonika bio previše visok za opstanak anaerobnih mikroba. Stoga je zauzet stav da su bakterije posmatrane u kanceroznim ćelijama sekundarne ili slučajne. Drugi uzrok je smatran neophodnim da uzrokuje replikaciju, pa su virusi i defektni geni postali glavni predmet istra?ivanja.

Po?to su enzimi iz bakterija neophodni za replikaciju DNK u lančanoj reakciji DNK polimeraze, bakterijski enzimi su očigledno u mogućnosti da kontrolišu ćelijski zid posle normalne replikacije DNK. Zbog toga naučnici ne mogu da pronađu nikakve defektne gene u kanceroznim ćelijama.

Ako proučite karakteristike gljivica i bakterija dobićete informacije koje podr?avaju stanovište da će membrane ćelijskog zida ?ćelija kćerki? mutirati zbog mikrobnog materijala ćelijskog zida koji se zove HITIN.
Veza između karcinoma, gljivica i parazita nastaje preko ćelijske membrane. Kod primitivnih oblika ?ivota materijal koji čini ćelijski zid zovemo hitin. Hitin daje membrani kanceroznog tumora karakteristike i izgled primitivnog oblika ?ivota. Kada humani hromozomi i DNK počnu da se razmno?avaju zbog struje povrede ili prirodnog rasta, DNK parazita u ćelijama istovremeno se razmno?ava . ?to je veći broj mikroba u ćeliji, više će se mikrobnog hitina proizvesti i karcinom će se br?e ?iriti.
Za vreme grupisanja dve ćelije kćerke, ovi molekuli hitina koje je proizvela parazitska DNK, biće inkorporirani u ćelijsku membranu obeju novih ćelija. Mutirane ćelije formiraju novu membransku kombinaciju, delom fosfolipidnu, delom hitinsku. Hitinski deo, formiran od glukoze, o?tećuje plazmatsko polje ćelije. O?tećenje plazmatskog polja rezultira odbacivanjem od strane tela, dovodi do napada autoimunog sistema i dozvoljava dalju infekciju.

? Metabolički put koji vodi do degenerativnih bolesti kao ?to su karcinom, nasledne bolesti i takozvane autoimune bolesti, jeste zamena humanih proteina proteinima gljivica u ćelijskom tkivu ili nedostatak humanih proteina usled deficita u ishrani. Uzrok karcinoma počinje normalnom mitozom ćelija, usled rasta? i reparacije i teče od gljivičnih proteina koji mutiraju proces reparacije tokom grupisanja novih ćelija.? Ukoliko postoji replikacija radi reparacije ili rasta, a nivo kiseonika je normalan i ćelije nisu inficirane onda replikacija prati put koji vodi do razvijanja dve nove humane ćelije.? Međutim ako do replikacije dođe u okru?enju sa sa niskim nivoom kiseonika gde gljivice i bakterije inficiraju ćelije oslabljenog imuniteta, proces reparacije se mutira proteinima iz gljivica i bakterija. Ove ćelije dobijaju sve više osobine primitivnih ?ivotnih oblika, telo odbacuje ćelije i ne dolazi do reparacije i rasta ćelija. Rezultat su ćelije koje postaju kancerozni tumori bez funkcije za organizam a nekontrolisan rast se nastavlja.
Ako do replikacije dođe u uslovima niskog nivoa kiseonika, replikacijom se dobijaju dve ćelije koje odr?avaju gene da bi se očuvao proces fermentacije. Bez dovoljno kiseonika i energije u obliku ATP, humane ćelije ne mogu grupisati sastavne delove ćelijske membrane ili usmeriti rast. Kada mikrobi kreiraju mikrosferu grupe ćelija sa niskim nivoom kiseonika, one bukvalno preuzimaju ćelije kontrolišući proizvodnju energije. Mikrobi omogućavaju brzo razmno?avanje i rast koji nazivamo karcinom. Mikrobi kontaminiraju humane ćelije enzimom DNK polimeraze koji podstiče deobu ćelija i razmno?avanje. To je sve ?to se tiče nekontrolisanog razmno?avanja. Defektni geni i virusi sa tim nemaju veze.

Karcinom je oboljenje ćelijske membrane a ne defektnih gena. Membrane prenose i distribuiraju jonsku energiju autonomnog nervnog sistema. Nema fizičkih nerava koje koristi autonomni nervni sistem i imuni sistem (osim mehanizma za ravnote?u srednjeg uha). Povreda membrane je kao povreda primitivnog nerva. Jonska energija teče u povređeno područije zbog povrede energetskog meridijana. Na taj način primitivan organizam identifikuje povredu i vr?i reparaciju povrede kao autonomnu funkciju. Na isti način autonomni nervni sistem odr?ava odbrambene moći imunog sistema.

Činjenica da se karcinom ?iri putem kanceroznih ćelija koje se odvajaju od tumora i lutaju krvotokom ili limfnim sistemom potiče od saznanja da se kancerozne ćelijene ne spajaju da bi formirale membransko tkivo.
Karcinom takođe mo?e nastati unutar grupe o?tećenih koštanih ćelija ili u vezivnom tkivu (sarkom) zbog zarobleje krvi. Kosti sadr?e mast ćelije koje proizvode nova crvena i bela krvna zrnca . Zbog toga transplantacija kostne sr?i slu?i kao terapija za karcinom.
Leukemija stvara kancerozne ćelije bez formiranja tumora. Leukemija se definiše kao karcinom hematopoeznih organa i kostne sr?i. Uticaj hitinskih mikrobnih faktora rasta na ćelijsku membranu nije evidentan, jer se ove ćelije u normalnim uslovima ne spajaju sa postojećim ćelijama. Defekt verovatno smanjuje fleksibilnost membranskog zida, ote?avajući belim krvnim ćelijama da progutaju napadače. Bele krvne ćelije nastaju u kostnoj sr?i kao normalne ćelije, ali mutiraju za vreme procesa grupisanja. Leukemija nastavlja da ?ivi u cirkulišućoj krvi, iako je nivo kiseonika dovoljan da uništi anaerobne oblike ?ivota, jer postoji defekt ćelijske membrane.
Leukemija je virusna ili gljivična infekcija koja nastaje za vreme grupisanja ćelija u kostnoj sr?i kada dolazi do mutacije membrane na isti način kao prilikom nastanka kanceroznih tumora.
Na?ao sam više slučajeva oporavka osoba od leukemije koji su primali jake koktele antimikotika.
Dr A. V. Kostantini iz svetske zdravstvene organizacije i autor nekoliko knjiga, jedan od? ljudi koji su identifikovali gljivice kao uzročnike karcinoma ka?e nam sledeće: ? Svi lekovi za lečenje karcinoma imaju samo jednu zajedničku stvar. Oni su antimikotici.? On takođe tvrdi da ukoliko antimikotik izleči bolest nepoznatog porekla, ona mora biti gljivičnog porekla. Na osnovu toga leukemija je glivično oboljenje.?

Ako sve ovo ima nekog smisla dali je re?enje da poku?amo uništiti gljivice i bakterije koje inficiraju ćelije i mutiraju ćelijsku membranu tokom mitoze?

« Poslednja izmena: мај 18, 2006, 06:46:56 Pajke » Sačuvana

?Nije toliko bitno gde se nalaziš - Bitno je kuda ideš...?
Anja
Anja u svim bojama
Sendvič sa nesanicom
*

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: мај 18, 2006, 08:40:36 »

Hm ...
Prbvo mi je palo na pamet da krenem redom ... al necu

Samo par cinjenica ...

Nije tacno da konvencionalna medicina prećutkuje  da karcinom uzrokuju mikrobi, jer su to cinjenice koje stoje u mojoj knjizi iz onkologije koja je stampana jos pre dest godina
a ove dve prve stvari koje pominjes

1, Karcinom uzrokuju defektni geni, ?to promoviše konvencionalna medicina i
2, karcinom uzrokuju mikrobi, ?to konvencionalna medicina prećutkuje.

su dve povezane stvari

a nikako ne iskljucuju jedna drugu

Ja apsolutno razumem kako izgleda kad je neko blizak bolestan, Atra zna i  na kog mislim ...

Ali ti si se upustio u jednu temu koja zahteva razumevanje mnogo toga da bi sE raspravljalo o tome na ovaj nacin ... meni je to ispit na zadnjoj godini kad sam vec sve ostalo izucila ...

I gotovo sve sto sinapisao na ovu temu je netacno ...

Kazem opet, da postoji cela jedna medicina kojom se bavi Atra i koju sam ja nacela i koja ima verovatno objasnjenje svoje vrste za sve to ...
I meni ta medicina pomaze da smrsam i to bolje nego ikad do sad ...

Takodje verujem u moc samoizlecenja i vere u svoje ozdravljenje za koje moja medicina ( malo glupo zvuci kad kazem ) ima neko polovicno izlecenje ..

Ali ovo sto si napisao sad jednaostavno ne moze da se tako ispoveze niti toliko pojednostavi

Nije mi namera da budem pretenciozna, samo izlazem svoje misljenje

Pozdrav !!! Smiley

Sačuvana
atra
!!!Psiho rotkvica!!!
Sendvič sa nesanicom

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #17 poslato: мај 18, 2006, 10:51:58 »

Pajke, poznato mi je ovo sto si pisao... iz kog je izvora ako nije tajna.

Dobro, naravno da se ne moze sve pojednostaviti, ali stvarno u starim knjigama nema nista o mikrobima
imam knjigu iz onkologije od moje svekrve koja je stampana 71. godine i cini mi se da nema pola stvari kojih sada ima
I verovatno se tekst odnosi na to vreme

Pa meni je malo tesko da ovde nesto posebno diskutujem, jer nema ni potrebe

kod nad se tumori dele po nacinu nastanka
uvek je u pitanju blokada
blokada Qi-a pravi tumore koji se relativno lako uklanjaju biljem, malcice sporije ishranom i jako efikasno akupunkturom a i masazama
Ti tumori cesto "setaju" i menjaju mesto
obicno su tvrdi i bolni

Druga vrsta su tumori nastali od nagomilavanja sluzi
ti tumori su na mestu i mogu se malo pomerati
radi se uglavnom o benignim tumorima
Jedan primer su razni lipomi, oni imaju jasnu granicu prema okolnom tkivu
Jedan od tih tumora od sluzi je i mrtva kost, koja se cesto vidi na rukama, oko zgloba
Moj profesor ih leci tako sto nekom debelom knjigom jako udari taj tumor i sledeceg dana nije tu Cheesy
salim se, to je samo za taj tumor na ruci, ostali se lece biljem ili ishranom i veoma uspesno akupunkturom

Nekada ovi tumori mogu da naprave vecu blokadu
To je blokada krvi
kad dodje do tog stadijuma, na jeziku se vide tamnije fleke i to na organima (na jeziku)
tako se uspesno dijagnsotikuje maligni tumor i par godina pre nastajanja i leci se mnoog pre pre nego se i pojavi
(naravno, tamne fleke na znace uvek da ima takvog tumora, za to je potrebna i dijagnostika pulsa)

Do nekog stadijuma se biljem mogu leciti tumori (uvek su skoro maligni) nastali od blokade krvi
Nakon nekog perioda, ima previse blokada (metastaza) koje ako se deblokiraju, sa sobom nose ogromnu vatru (od blokde) koja moze izazvati apoplekiju ili razna druga krvarenja u telu (vatra u krvnim sudovima povredjuje njihove zidove i pravi krvarenja)

Tu i tkm onda nista ne moze da uradi, ali ako se covek redovno kontrolise sve se moze izleciti i pre nego sto nastane Smiley

sad, uvek ima zabuna i nevernih Toma, koji kazu da ce cekati da vide da li ce nesto da se pojavi (jer ne znaju da li im lekar tkm govori istinu) ccc
i tada se obicno previse kasno jave, kad bolest uzme maha i kad se stvarno nista vise ne moze uraditi.

eto, ja sam malo otisla od teme, ali sam htela da napisem "glavne" vrste tumora u tkm
naravno, postoje i mesavine i nije sve tako jednostavno, ali kod nas se degeneracija celija definise upravo kao blokada vatre u krvi (koja osteti strukturu celija) a mikrobe nemamo pa o tome ne mogu puno da kazem iz aspekta tkm Cheesy
Sačuvana

"Meni je Deda Mraz rođendanom donesao poklonove!!!"

What a life...
Anja
Anja u svim bojama
Sendvič sa nesanicom
*

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: мај 18, 2006, 01:04:27 »

Ovo sto si napisala je jako zanimljivo ... mislim da bi bas pravo resenje za sve vrste tumora bila pravovremena dijagnoza ...

I slazem se sa onim sto si rekla jednom da zapadnoj medicini fali malo vise dijagnostike ...

Ako nista drugo, bar bi u kombinaciji nase Dgi nacina na koji vi dijagnostikujete poremecaje sigurno bilo vise pravovremenih dijagnoza ...

Oces da otvoris topic-e sa opisima na koji nacin se u tkm radi dijagnostika ?
Sačuvana
Pajke
Slonce
Marljiv kao med... pčela

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #19 poslato: мај 18, 2006, 03:35:22 »

Lepo je meni moj ?učitelj? i prijatelj nedavno  govorio o nadgradnji, ?Pajke, kada nekome ne?to obja?njava? i koristi? se tuđim rečima uvek nadgradi to ?to ima? da ka?e?, spominjanjem izvora, tj. odakle ti informacije. (reference)? ? i  eto ja ga nisam poslu?ao.

Tako da sam ja zvučao pretenciozno a ne Anja?

no nije mi to bila namera, sve ?to sam napisao malo sam u ?urbi ?nabacao? i izostavio sam reference zbog vremena i veličine posta. (Kao ?to sam i rekao ništa od ovoga nije moja umotvorina, za svaku rečenicu koju sam napisao imam reference) Mo?da sam neke stvari previše skratio, ima tu za svaku rečenicu jo? po 2-3 strane obja?njenja kako i za?to ali sam pretpostavljao da ćete to već znati.  Cilj mi nije bio da se predstavim ?pametniji? nego ?to jesam, samo sam hteo da na brzinu iznesem neka saznanja i razmišljanja da na osnovu toga vi mo?ete da ka?ete svoje mišljenje. Anja je u pravu kada ka?e da ova tema zahteva razumevanje mnogo toga i toga sam svestan, ovo je toliko ?iroka (i toliko interesantna) materija da ne mo?e da stane čak ni u ?ivotno delo jednog  nobelovca.

Du?an sam ponovo jedno obja?njenje: reč ?prećutkivanje? nisam mislio opet bukvalno da se o tome ne priča, ili ne uči,  pa i ja sam spominjao citate iz  zvaničnih izvora konvencionalne medicine, ?prećutkivanje? je u smislu priznavanja mikroba kao glavnih uzročnika na osnovu čega bi se neki pristupi ovoj bolesti i izbor lekova i načina terapije značajnije promenili. Proces u svakom slučaju napreduje i zaista se iz godine u godinu mnogo toga promeni u pristupu prema kanceru, i zaista nisam siguran dokle je to u ovom trenutku stiglo, ali sam definitivno siguran da jo? nije sve kako treba, i da jo? ima ?prećutkivanja? nekih stvari.

Iskreno se nadam da više nema slučajeva kao ?to je bio slučaj trinaestogodišnjeg Tirela Duek-a (Kanada, pokrajina Saskatchewen) koji je sudskim nalogom bio primoran protiv svoje volje i volje njegovih roditelja na amputaciju noge! Dečaku su sudskim nalogom zabranili napuštanje kanade i odlazak u Meksiko na alternativnu kliniku i lečenje kakvo su oni ?eleli. (Ovo je bilo objavljeno u Hamilton Spectator-u, New York Times-u, Washington Post-u i verovatno i u drugim medijima)

E sada, ja sam malo kako sam rekao skratio tu i tamo poku?avajući da budem brz i efikasan,   ali da je ?gotovo sve ?to sam napisao netačno?, tome se nisam nadao.   hm
Moram sada da napišem listu referenci , pa ako svi ti ljudi gre?e onda sam i ja napisao netačne informacije u prethodnom postu? sakupio sam na brzinu deo, imam jos.. za svaku rečenicu koju sam napisao imam izvor.  casna pionirska

Reference:
- Ginter Blobel ? biolog dobitnik Nobelove nagrade 1999 (proveriti na www.nobel.se )
- Dr A. V. Kostantini , WHO, Svetska zdravstvena organizacija + razni autori koji rade za WHO (knjiga? Fungalbionics, The Etiology of Cancer? i ?Fungalbionics, Book II, Cancer?)
- Everyone?s Guide to Cancer Therapy (Malin, Md. Dollinger, Ernest H., Md. Rosenbaum, Greg Cable)
- Ph. D. Arnold i David Brodi (knjiga: ?Čas iz prirodnih nauka koji biste voleli da imate? )
- Otto Warburg ? doktor Oxfordskog univerziteta, dobitnik Nobelove nagrade (proveriti na www.nobel.se )
- Prof. Jan De Vries, specijalista alternativne medicine (knjiga ?Cancer and Leukemia?)
- Dr K. Miler-Kristiansen (članak objavljen u naučnom časopisu ?EXPLORE? koji izlazi u Nemačkoj i SAD, i objavljuje članke zdravstvenih radnika koji se bave alternativnom medicinom)
- Enciklopedija Columbija
- Statistički podaci WHO, svetske zdravstvene organizacije
- Kompjuterski disk: McGraw-Hill Multimedia of Science and Technology
- Dr Barry Causier (DBSc, Nottingham; PhD, Leeds. SRF, Institute of Integrative and Comparative Biology)
- Prof. Joe Tsien (univerzitet Priston, članak u Hamilton Spektatoru 2. Septembra 1999)
- Dr Harold Varmus, Sloan-Kettering Institut (Cancer Biology & Genetics, potra?iti tekst sa naslovom ?Genes and the Biology of Cancer)
- Prof. dr Johan Fibiger član belgijske kraljevske akademije  ? dobitnik nobelove nagrade (inače je prvi uzrokovao karcinom parazitskim crvima) (proveriti na www.nobel.se )
- D. A. Dent (Molekuli  i ćelije, poglavlje 5, struktura i deoba ćelija)
- Harpers Review of Biochemistry
- Paul Evald, biolog (Evolution of Infectious Diseases)
- Dr Artur Gajton (Textbook of Medical Physiology, ud?benik preveden na sedam jezika)
- Dr Jozef Levin i David Suzuki (The Secrets of Life)
- Dr Alan Kantvel (knjiga The Cancer Microbe)
- Erik Grejs (knjiga: Biotechnology Unzipped)
- Sheila Snow i Rene Kejsi, Bracebridge Cancer Clinic (The Essence of Essiac)
- Robert O. Beker M.D. i Gari ?eldon (The Body Electric, Electromagnetism and the Foundation for Life, knjiga)
- A.V. ?irmunski, Institut za citologiju u Lenjingradu (naučni radovi na struji povrede)

A većina svega toga je citirana, parafrazirana  i povezana u knjizi koju je napisao Ron Gdanski : Cancer, uzrok, lek i zavera. (ISBN 86-7416-011-5, knjiga je katalogizirana u publikaciji Biblioteke Matice Srpske)
Inače knjigu mo?ete kupiti u HC Shop-u, evo linka http://shop.razlicak.com/index.php?main_page=product_info&cPath=68&products_id=269

Atra neznam jesam li ti poslao CD sa ?Integrativnom medicinom? (predavanje prof. Dr. Sedlak Valerije), sa ovog zadnjeg  međunarodnog CV seminara u BG ? Dao sam je nekim lekarima ovde kod mene pa su mi vratili da im je suviše komplikovano.  smesko

Mislim da će se tebi svideti, ili ti se svidelo ako sam već posalo.

Ajd veliki pozdrav svima,  laku noc
Sačuvana

atra
!!!Psiho rotkvica!!!
Sendvič sa nesanicom

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #20 poslato: мај 18, 2006, 04:22:21 »

AAAAAAAAAaaaaaaaaaaaa,... sigurna si da to hoces Huh Cheesy
Mogu ja, ali mislim da cete me sutnuti sa topica za 2 dana.. to mi je omiljena tema Cheesy

Nisi, nisam znala da ima CD Smiley
aj posalji ako ti nije problem
Ne znam da li sam je slusala, ako je bila u nedelju sigurno jesam
ali je u jednom trenutku sve postalo previse konfuzno
ljudi su pricali mnogo duze nego sto su imali vremena pa sam malo izasla da uhvatim vazduha.. Cheesy

Sačuvana

What a life...
Anja
Anja u svim bojama
Sendvič sa nesanicom
*

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: мај 18, 2006, 11:42:24 »

Ma dobro ...

Vidis ja jos nisam zavrsila fakultet upravo zato sto sam maksimalno posvecena ucenju svega redom i do detalja, moj dragi kaze da ucim i tiraz u kom je knjiga stampana ...

Zato me po malo iziritira kad neko iznapise sve ono sto si ti napisao i t tako skupljeno odasvuda ...

Pazi i najbolje misli i recenice ako se izvuku iz konteksta i spoje sa najboljim mislima i recenicama izvucenim iz drugog konteksta ne vrede vise nista ...

Ja sam za sledeci princip....

Prvo biologija i hemija, pa onda anatomija, pa biohemij apa fisiologija pa patologija pa patoloska fiziologija, pa onda farmakologija pa interna pa tek posle svega onkologija ... i na kraju dopunjavanje izvorima iz sveta i alternativne medicine i istocne medicine ... sto rece Atra da bi ih kombinovala moram da h znam obe ... i ja sam voljna da ucim,ko sto rekoh par puta vec, ja mrsavim po principu Atrine dijetre a da moja medicina nema objasnjenje za to

E sad , ja nekako smatram da sve sto kazem i napisem ima tezinu, jer ljudi koji me znaju znaju kako ucim i koliko radim i pocela sam da opasno vodim racuna sta pisem i pricam ... jer mi se desilo da nesto lanem i onda vidim da me neko poslusao  a ja bas nisam stigla ni da razmislim dal je to sto sam i izvalila bilo i najbolje resenje za to

Nije li ti palo na pamet da kad pises ovako s`brda s`dola ... mozes da navedes nekog na pogresan stav, jer je ovo sto si napisao pre svega ne sistematicno ... ja sam jedva pohvatalak konce a mislim da vladam terminologijom

E SAD SVAKO MOZE DA MISLI KAKO MU VOLJA ...

Ja sam pocela da zvudim ko uciteljica ... stvarno .. ne zameri ...
Sačuvana
Anja
Anja u svim bojama
Sendvič sa nesanicom
*

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: мај 18, 2006, 11:45:17 »

E da i posalji i meni taj tekst sa CD - a ako hoces, imas mail u PP

Jako me interesuje ...

hvala hvala hvala

Atra ajde te tpice OTVARAJ DA TE NE BI  bic bic bic

pa jel smo se dogovorile da me ucis po malo ... zao
« Poslednja izmena: мај 18, 2006, 11:50:45 Anja » Sačuvana
atra
!!!Psiho rotkvica!!!
Sendvič sa nesanicom

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #23 poslato: мај 18, 2006, 11:54:39 »

ah a ha ha
samo mi reci, koja od nas dve je zao 

smesko
Sačuvana

What a life...
Anja
Anja u svim bojama
Sendvič sa nesanicom
*

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: мај 19, 2006, 09:52:21 »

HE HE HE

SAD JE PROSO DRAGI PORED MENE I KAZE STA LI IMAS NA TOM TVOM FORUMU PA SE CERIS ...

vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica

Sačuvana
Pajke
Slonce
Marljiv kao med... pčela

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #25 poslato: мај 19, 2006, 03:17:18 »

sherlock Da zna? da i ja pamtim tira?e nekih knjiga koje sam pročitao  tup tup

Priznajem  nemam pojma malo sam konfuzno napisao, ne malo nego mo?da i mnogo, ali nije puno izvučeno iz konteksta.
ovo za princip koji zastupa? sada zvuči? kao prof. dr Sedlak  smesko (ako nezna? ko je ona, ovo je bio kompliment  Grin)

Citat
... mozes da navedes nekog na pogresan stav,
  nemam pojma

pa ja sam rekao na početku
Citat
Ja nisam medicinski obrazovan ni u kakvoj ?koli, ono ?to znam proizilazi iz nekoliko godina proučavanja, istra?ivanja i ?samoučenja?, zato mi nemojte zameriti i ispravite me ako slučajno budem provalio neku glupost.
  andjeo andjeo andjeo

A za "učiteljicu" ne zameram, naprotiv, zahvaljujem, pa zato i slu?e forumi  rasprava  Grin smesko

A ono ću veoma rado da ti po?aljem, veoma je poučno, pogotovo za medicinare (po?to je inače sa seminara za lekare) ALI to nije tekst, to je VIDEO SNIMAK, pa nemogu ba? na mail, ali ti mogu veoma rado poslati sa PTT ako mi da? adresu ili P.F.

e sad za ove ve?tice nemam komentar.....

Sačuvana

Anja
Anja u svim bojama
Sendvič sa nesanicom
*

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #26 poslato: мај 19, 2006, 03:47:25 »

Ajde bre pa vestice su bas slatke, posebno ovaj smajli ... pravi se lud

Ja sam sad citala Harija Potera sve knjige od prve do zadnje jednu po jednu pa sam malo i pot njihovim uticajem

Ko sto rekoh moze na adresu ali ako imas pristup nekom FTP  serveru ili ako ima Atra pristup, tu moz da okacis pa da je skinem ...

da se ne trosis, ko zna koliko kosta PTT usluga ... meni su za Arin CD mislim uzeli vise nego sto CD kosta ...

Ili da bude neka varijanta da ti posaljes a ja platim postarinu Huh

vestica
Sačuvana
Pajke
Slonce
Marljiv kao med... pčela

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #27 poslato: мај 19, 2006, 11:49:35 »

Citat
...sam maksimalno posvecena ucenju svega redom i do detalja, moj dragi kaze da ucim i tiraz u kom je knjiga stampana ...

Citat
Prvo biologija i hemija, pa onda anatomija, pa biohemij apa fisiologija pa patologija pa patoloska fiziologija, pa onda farmakologija pa interna pa tek posle svega onkologija ... i na kraju dopunjavanje izvorima iz sveta i alternativne medicine i istocne medicine ...

Citat
Ja sam sad citala Harija Potera sve knjige od prve do zadnje jednu po jednu pa sam malo i pot njihovim uticajem

smesko smesko smesko smesko smesko

Anja, nemoj da se ljutiš, ja volim da se ?alim  skok i da "izvlačim iz konteksta"  sherlock

Za CD ne brini re?ićemo. Pozdrav
Sačuvana

Anja
Anja u svim bojama
Sendvič sa nesanicom
*

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #28 poslato: мај 20, 2006, 01:21:48 »

HE HE HE

Moram da priznam nasmejao si me ponovo

vestica vestica vestica vestica vestica
Sačuvana
atra
!!!Psiho rotkvica!!!
Sendvič sa nesanicom

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #29 poslato: мај 20, 2006, 04:14:02 »

ha ha a, e stvarno ste... smesko

Wink
Pozdravi dragog Cheesy
Sačuvana

What a life...
Stranice: 1 [2] 3 4   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!